برزیل: وزیر اقتصاد از راه اندازی CBDC این کشور خبر داد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
برزیل: وزیر اقتصاد از راه اندازی CBDC این کشور خبر داد

پائولو گوئدس گفت كه ریال برزيلی، همتاي ديجيتالي خواهد داشت و همچنين استقلال بانك مركزي را برجسته كرد. وزیر اقتصاد برزیل، پائولو گوئدس گفته است که برزیل بانک مرکزی ارز دیجیتال یا CBDC خود را راه اندازی می کند.

گوئدس روز پنجشنبه در طی مراسمی برای جشن 100 میلیونمین حساب پس انداز دیجیتال که در Caixa Economica Federal افتتاح شد، اظهاراتی بیان کرد:

“اکنون که بانک مرکزی دوباره خودمختار است، در بعد دیجیتال نیز شگفت انگیز است: Pix  OpenBank  fintechs و ارز دیجیتال. برزیل ارز دیجیتال خاص خود را دارد. برزیل از بسیاری از کشورها جلوتر است.”

این اولین بار است که وزیر مستقیماً در این باره صحبت می کند. اگرچه جزئیات بیشتری درباره پروژه CBDC که توسط بانک مرکزی در حال انجام است، ارائه نداد.

 

ریال برزیل دیجیتالی

Banco Central do Brasil اوایل ماه آگوست اعلام کرد که یک گروه مطالعاتی برای صدور احتمالی واقعیت دیجیتال ایجاد کرده است.
بر این اساس، رئیس بانک مرکزی، روبرتو کامپوس نتو گفته است که برزیل به “بهبود” ارز خود نیاز دارد و این امر در محدوده PixT یک سیستم جدید پرداخت دیجیتال فدرال، اتفاق می افتد:

“در مورد ما، Pix بسیار مهم است زیرا از این پس، ما شاهد اتحاد یک روش پرداخت فوری، باز و قابل همکاری با یک سیستم داده باز هستیم. آنها در آینده با ارز دیگری که هنوز کامل نشده است ملاقات می کنند.”

علاوه بر این، اگرچه بانک مرکزی هنوز نحوه کار نسخه ریال دیجیتال را فاش نکرده است، اما کامپوس نتو قبلاً اعلام کرده.است که این نسخه از اوایل سال 2022 به بازار عرضه می شود.
این اولین بار است که وزیر در این باره صحبت می کند. اما وی جزئیات بیشتری در مورد پروژه CBDC که توسط Banco Central انجام می شود، ارائه نداده است. با وجود این، اخبار مختلفی توسط وزیر در مورد دیجیتال سازی و نوسازی اقتصاد برزیل اعلام شده است.

گوئدس قبلاً گفته بود كه قصد دارد عرضه اوليه بانك ديجيتال تازه تأسيس شده Caixa Economica Federal را انجام دهد و برزيل در آستانه پيوستن به سازمان همكاري و توسعه اقتصادي است.
بحث CBDC در یک زمان خاص برای دیجیتالی شدن اقتصاد برزیل صورت می گیرد. روز دوشنبه، سیستم پرداخت دیجیتال فوری بانک مرکزی، Pix، اولین معاملات خود را ثبت کرد و برنامه رسمی آن برای 15 نوامبر ریخته شده است.

 

CBDC

طبق اظهارات Banco Central، ریال دیجیتال عمدتا در معاملات ارزی، در سطح ملی و بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.
مدیر سازمان مالی بانک مرکزی برزیل، جوآو مانوئل دو ملو گفت: “گزینه اجرای Pix از خارج از.کشور در دستور کار تکاملی Pix است، اما این امر در سال آینده اتفاق نخواهد افتاد.”
در این باره، معاون رئیس بخش فناوری اطلاعات بانک مرکزی، آریستیدس آندراد.کاوالکانته نتو، همچنین اشاره کرد که CBDC برزیل باید به فرآیندهای تبادل مرتبط باشد.

مطالب مرتبط

بانک مرکزی اسپانیا تحقیقات روی ارز های دیجیتال را در اولویت قرار داد

چرا بانک های مرکزی ارز های دیجیتالی را قبول می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.