استیو وزنیاک، بناینگذار اپل، کمپانیِ ای فورس را روی بلاکچین راه‌انداخت

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
استیو وزنیاک، بناینگذار اپل، کمپانیِ ای فورس را روی بلاکچین راه‌انداخت

استیو وزنیاک که 45 سال پیش، شرکت اپل را به همراه استیو جابز بنیان نهاد، اکنون کمپانی جدیدی به نام ای فورس را راه اندازی کرده است. این کمپانی، رمزارز جدیدی را روانه مارکت و صرافی ها کرده است که نام آن، WOZX می باشد.

بر اساس بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد، وزنیاک در حال راه اندازی کسب و کار جدیدی در فضای سبز فناوری و بلاکچین به نام Efforce است.

 

ای فورس چیست؟

ای فروس، یک بستر وب تحت بلاکچین است که کسب و کار ها می توانند ایده ها و پروژه های انرژی محور خود را در آن به نمایش بگذارند تا با این کار، سرمایه گذاران را برای تامین مالی پروژه خود، جذب کنن.

ای فورس می گوید: اگر ایده پروژه های مربوط به انرژی از این طریق بودجه خود را تامین کنند، نقدینگی های موجود، برای استفاده در سایر منافع تجاری آزاد خواهند شد.

پلتفرم ای فورس، از فناوری بلاکچین، استفاده می کند. پس انداز حاصل از بهبود بهره وری انرژی، روی بلاکچین نوشته می شوند. این پس اندازها از طریق قراردادهای هوشمند به کسانی که توکن دارند، توزیع می شود. این یعنی برای اینکار، به هیچ واسطه ای نیاز نیست.

در اصل، ای فورس در سال 2018 توسط ژاکوپو ویزِتی بنیانگذاری شد و وزنیاک در جولای 2019 به این شرکت پیوست.

این شرکت مستقر در کشور مالت، دیروز برای اولین بار رمزارز خود را با نام WOZX در بورس HBTC لیست کرد. 13 دقیقه پس از عرضه، ارزش کل توکن ها به 950 میلیون دلار رسید و روز جمعه از 1 میلیارد دلار گذشت.

 

هدف ای فورس و استیو وزنیاک نجات محیط زیست است!

ای فورس، پروژه های صرفه جویی در انرژی را تأیید می کند و برای اجرای آنها با شرکت ها همکاری می کند. این همکاری، با استفاده از کنتورهای هوشمند متصل به پلتفرم بلاکچین برای تعیین مقدار صرفه جویی در انرژی، انجام می شود. این کنتور ها، با اعتبارات توزیع شده بر حسب مگاوات بر ساعت، مقدار انرژی صرفه جویی شده را محاسبه می کند.

کسانی که این توکن ها را دارند، به طور مؤثر، روی شرکت های ذخیره انرژی، سرمایه گذاری می کنند.

ای فورس و وزنیاک،‌ معتقدند این امر موجب دموکراتیک شدن بازار بهره وری انرژی می شود که سالانه صدها میلیارد دلار درآمد کسب می کند اما دسترسی به آن برای برخی از شرکت ها دشوار است.

  • وزنیاک گفت:

“مصرف انرژی و انتشار CO2 در سراسر جهان به طور چشمگیری رشد کرده است. [این اتفاق] منجر به تغییرات آب و هوایی و عواقب شدید برای محیط زیست ما می شود.”

“ما می توانیم ردپای انرژی خود را بهبود بخشیم و مصرف انرژی خود را بدون تغییر در عادات کاهش دهیم. ما می توانیم محیط زیست را صرفاً با بهبود انرژی بیشتر نجات دهیم.”
“ما ای فورس را به عنوان اولین پلتفرم غیرمتمرکز ایجاد کردیم که به همه امکان می دهد در پروژه های بهره وری انرژی در سراسر جهان مشارکت کرده و از آن بهره اقتصادی ببرند و تغییرات معناداری در محیط ایجاد کنند.”

 

استیو وزنیاک از فعالیت های بلاکچین پشتیبانی می کند

در سال 1976T وزنیاک اپل را همراه استیو جابز و رونالد وین تاسیس کرد. اکنون ارزش این شرکت بیش از 2 ترلیون دلار است. همچنین، اپل اولین شرکتی است که به این رقم دست یافته.

ای فوریس، اولین ورود وزنیاک به دنیای بلاکچین نیست. در سال 2018 وی یکی از بنیانگذاران EQUI Global شد. یک شرکت بلاکچین محور است که سعی در کاهش ریسک در سرمایه گذاری های پرخطر دارد. EQUI Global نام تجاری جدیدی از رمزارزی بود که توسط بارونس مون، همتای محافظه کار وزنیاک راه اندازی شد و در سال 2018 با شکست مواجه شد.

در حالی که شهرت صنعت ارز رمزنگاری شده و بلاکچین توسط کلاهبرداران و فرصت طلبان.خدشه دار شده است، اما مشارکت وزنیاک باعث افزایش اعتبار ای فورس شده است.

با این حال، فایننشال تایمز پیش از این در مورد میزان درگیری وزنیاک شک کرده و ادعا کرده بود که او از آگوست 2019 فقط 132 یورو در ای فورس سرمایه گذاری کرده است. محکمه، خواستار توضیحاتی برای شفافیت از ای فورس شد.

این شرکت، پیش از این قصد داشت در اوایل سال 2018 بین 15 تا 53 میلیون دلار در یک عرضه اولیه جمع آوری کند اما موفق نشد.

  • ژاکوپو ویزتی، مدیر پروژه و بنیانگذار ای فورس، گفت:

“در این شرایط دشوار، بسیاری از شرکت های کوچک در تب و تاب هستند.”

  • وی اظهار داشت:

“آنها توانایی خرید چراغ LED، ساده سازی فرایندهای تولید یا حتی عایق بندی برای صرفه جویی در گرما را ندارند. همه اینها می تواند در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه هایشان شود.”

“ای فورس، به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا با خیال راحت پروژه ارتقا انرژی خود را در وب ثبت کرده.و از انواع سرمایه گذاران در سراسر جهان، بودجه خود را تضمین کنند. سپس شرکت ها پول نقد بیشتری در دسترس خواهند داشت.تا برای سایر پروژه های مهم مانند زیرساخت یا استخدام استفاده کنند. “

 

اسکای راکت !!

ای فورس، روز جمعه در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که ارز.رمزنگاری شده جدید، در 13 دقیقه اول 950 میلیون دلار جذب کرده است. WOZX با افزایش علاقه زیاد سرمایه گذاران، از زمان آغاز معاملات تقریباً 1400.درصد افزایش یافت و از قیمت اولیه 0.1 دلار به 1.41 دلار در روز دوشنبه افزایش یافت.

این شرکت اعلام کرد که این توکن، هفته آینده.در صرافی کوچکتری به نام Bithumb Global آغاز به کار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.