انجمن لیبرا تحت حمایت فیسبوک، نام خود را به دیم تغییر داد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
انجمن لیبرا تحت حمایت فیسبوک، نام خود را به دیم تغییر داد

انجمن لیبرا، یک گروه پرداخت دیجیتال مستقل تحت حمایت فیس بوک، نام خود را به دیم Diem تغییر داد تا استقلال سازمانی خود را تقویت کند. به نظر می رسد این تغییر نام، در راستای استقلال سازمانی این انجمن از فیسبوک انجام شده باشد.

انتظار می رود این شرکت ماه آینده اولین ارز رمزنگاری شده خود را به صورت محدود عرضه کند. این ارز لیبرا Libra نام داشت که از این پس باید آن را دیم Diem خطاب کنیم.

به نقل از رویترز، فیس بوک در زمان راه اندازی پروژه رمزارز لیبرا، در مورد آن گفت که ‘انقلابی در سیستم پرداخت جهانی ایجاد خواهد کرد’.

  • انجمن دیم (لیبرا سابق) مستقر در ژنو، در بیانیه ای گفت:

“اکنون انتقال به نام Diem بیانگر دوره جدیدی برای این پروژه است.”

این اتحادیه، یک سیستم پرداخت ایمن، مطمئن و سازگار ایجاد خواهد کرد که به افراد و مشاغل مختلف در سراسر جهان قدرت می بخشد. استوارت لِوِی، مدیر اجرایی انجمن دییم و معاون سابق وزیر خزانه داری آمریکا در زمینه امور تروریسم و اطلاعات مالی در زمان جرج دبلیو بوش و باراک اوباما است. او در دوران فعالیت خود، نقش های به سزایی هنگام اعمال تحریم های مختلف بر علیه ایران ایفا کرده است (اطلاعات بیشتر در ویکی پدیا). به گفته او، این هویت جدید در لیبرا یا همان دیم، نشانه “بلوغ و استقلال روزافزون” این پروژه است.

  • لوی گفت:

“پروژه دیم، بستر ساده ای برای تکنولوژی فین تک فراهم می کند تا بتوان تراکنش هایی سریع، کم هزینه [و] بسیار امن را با آن انجام داد.”

“ما متعهد هستیم این کار را طوری انجام دهیم که گنجایش های مالی را ارتقا دهد. دسترسی گسترده به افرادی که بیشتر به آن احتیاج دارند [و از آن استفاده می کنند]، با تشخیص و جلوگیری همزمان از رفتارهای غیرقانونی، از یکپارچگی سیستم مالی محافظت می کند.”

 

پول جدید

همچنین انتظار می رود که این انجمن، واحد پول خود را به “دیم دلار” یا “دیم” خالی تغییر نام دهد که در لاتین به معنی “روز” است.

دیم گفته که گروهی از متخصصان را برای کمک به انجمن و شرکت دیم نتورکز، استخدام کرده است تا قبل از راه اندازی رسمی، مصوبات قانونی را دریافت کنند.

  • لوی گفت:

“این یک گروه عالی از مدیران است و داشتن کمیته اجرایی شبکه های دیم، در کنار رهبران و همکاران فعلی یک گام اساسی برای فعالیت دیم با خودمختاریِ مناسب است.”

 

تغییر نام لیبرا به دیم، تنها تغییر این پروژه نیست

تغییر نام انجمن لیبرا، آخرین تغییر در مجموعه تغییرات.ایجاد شده در پروژه رمز ارز فیس بوک است که از ژوئن سال گذشته آغاز شد. در ماه مه، فیس بوک نام کالیبرا – کیف پول دیجیتالی که.برای ذخیره کریپتوکارنسی طراحی کرده است – را به Novi تغییر داد. در ماه مارس، گزارش شد که فیس بوک در حال طراحی مجدد کل پروژه است. زیرا شرکای اصلی این پروژه، با وجود مقاومت فزاینده از سوی قانونگذاران، همچنان از آن حمایت می کنند.

در زمان راه اندازی، فیس بوک گفت که پروژه رمزارز شده آن، انقلابی در سیستم پرداخت جهانی ایجاد می کند؛ و گزینه ای امن برای انتقال پول به حساب های غیر بانکی می دهد. این شرکت رسانه های اجتماعی، تخمین می زند که نزدیک به 1.7 میلیارد بزرگسال در سراسر جهان هستند که هیچ حسابی در بانک ها ندارند یا اصلا ابزار های مالی در دسترس آنها نیستند.

 

قانون به لیبرا روی خوش نشان نداده است

پس از اینکه لیبرا با رفتار سردی از سوی قانونگذاران (به ویژه در ایالات متحده که قبلا فیس بوک را در مورد حریم خصوصی مورد انتقاد قرار داده).روبرو شد، چندین شریک برجسته آن، عقب نشستند.

نهادهای نظارتی گفتند که این امر می تواند به طور بالقوه پولشویی و تأمین مالی تروریسم را تسهیل کند. آنها گفتند لیبرا می تواند فعالیت های ضد رقابتی و انحصار طلبانه را امکان پذیر کرده است. قانونگذاران معتقدند سرمایه گذاری یک شرکت رسانه های اجتماعی.در این مورد، منجر به “اشکال جدید و اجباری” جمع آوری بدهی خواهد شد.

لیبرا و راه اندازی آن، تا به حال چندین بار با تخیر رو به رو شده است. با این حال، ماه گذشته فایننشال تایمز در گزارشی، گفته بود:.فیس بوک می تواند ارز دیجیتالی خود را از ژانویه عرضه کند؛ اما به صورت محدود.

  • استوارت لوی در این مورد گفت:

“تکامل پروژه، از تعامل سازنده مداوم با دولت ها، نهادهای نظارتی و سایر سهامداران اصلی حاصل می شود.”


مطالب مرتبط

پست ویژه: اخبار دنیای کریپتوکارنسی

گوگل و فیسبوک به زودی خرید های بیت کوینی را فعال می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.