انتخابات آینده احتمالا بر بستر بلاکچین انجام خواهد شد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
انتخابات آینده احتمالا بر بستر بلاکچین انجام خواهد شد

البته مقیاس گذاری سیستم های رای گیری الکترونیکی غیرمتمرکز، یک کار پیچیده است. چارلز هوسکینسون در مصاحبه ای با “کوین تلگراف”، یک راه حل مبتنی بر کاردانو پیشنهاد کرد. این روش ممکن است رأی گیری بر بستر بلاکچین را برای انتخابات ملی در آینده امکان پذیر کند. وی اظهار داشت: “من نه اینکه به این موضوع صرفا معتقد باشم، بلکه ما در حال ایجاد زیرساخت هایی برای آن بوده ایم.”

هوسکینسون اذعان داشت که مسیر رسیدن به انتخابات کاردانو محور، تدریجی خواهد بود و به تعدادی آزمایش نیاز دارد.

وی اظهار داشت که در این نوع انتخابات، مردم می توانند با کمک یک سیستم شخص ثالث، در انتخابات شهرداری ها و انتخاب های الکترال ایالتی، شرکت کنند. او تصور می کند که برای کشورهایی که با سیستم های قدیمی دست و پنجه نرم می کنند، می توان از این شبکه در انتخابات ملی استفاده کرد:

“من فکر می کنم طی سه تا پنج سال کاملاً امکان پذیر است که ما بتوانیم این آزمایش را در اختیار بگیریم و آن را به دولت اتیوپی یا مثلاً به دولت جورجیا بفروشیم. آنها در جستجوی سیستم های جدید رای گیری هستند. زیرا با سرشماری و ثبت نام و انتخابات تازه و آزاد بسیار مشکل دارند.”

وی همچنین اشاره کرد که IOHK یک تیم کامل مستقر در لنکستر انگلیس دارد که به طور منظم تحقیقات مربوط به رای گیری الکترونیکی را منتشر می کند.

 

انتخابات بر پایه بلاکچین آسان نخواهد بود

با این حال، هوسکینسون اعتراف کرد که مقیاس گذاری یک سیستم رأی گیری مبتنی بر بلاکچین، کاری دشوار است. ایجاد بستری که به اندازه کافی بر روی حریم خصوصی و ممیزی ها تمرکز داشته باشد، به سرتیتر های کریپتویی زیادی نیاز دارد:

“اگر شما فقط یک انتخابات عمومی انجام می دهید که در آن حریم خصوصی برایتان مهم نیست، آرا را خواهید شمرد که می توانید توسط یک میلیارد نفر آن را انجام دهید. وقتی شما می خواهید انتخاباتی انجام شود که می توانم آن را.تأیید کنم، اما نمی توانم به یک حزب ثابت کنم که به چه کسی رأی داده ام. اما حداقل می دانم که رأی من شمارش شده است و می خواهم حریم خصوصی خود را داشته باشم. من می خواهم یک آراء واقعی داشته باشم. این زمانی است که شما به موقعیتی می رسید که میلیارد ها نفر، تبدیل به هزاران نفر خواهد شد.”

در همین حال ، Project Catalyst به کارآفرینان کاردانو.اجازه داده است تا پروژه هایی را برای تأمین بودجه به جامعه ارائه دهند. Catalyst مسیری را برای نوع حاکمیت زنجیره ای تعیین می کند.که انتظار می رود با ورود کاردانو به دوران Voltaire، اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.