انتخابات آنلاین به وسیله بلاکچین، واقعیت یا رویا؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
انتخابات آنلاین به وسیله بلاکچین، واقعیت یا رویا؟

فناوری بلاکچین، می تواند به بررسی نتایج آرای رای دهندگان و برگزاری انتخابات آنلاین، کمک های فراوانی کند. اگر انتخابات با این روش برگزار شوند، دیگر هیچ کاندیدای مغلوبی، نمی تواند اتهام تقلب در آرای مردم را به راحتی عنوان کند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


مروری بر جنجالی ترین انتخابات تاریخ!!

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در 3 نوامبر از همان ابتدا بحث برانگیز بود. اتهامات تقلب در انتخابات از سوی رئیس جمهور مغلوب (دونالد ترامپ)، دامنگیر کل این رویه است. دانیل هاردمن، معمار و مدیر ارشد امنیت اطلاعات در کمپانی Evernym، معتقد است که بلاکچین ممکن است در برگزاری رای گیری، به طور کلی کمک کننده باشد.

“اساساً، بلاکچین می تواند راهی قابل اعتماد و مطمئن را برای رای دهندگان، جهت ثبت رای هایشان فراهم کند. هنگام رأی دادن، بلاکچین می تواند مکانیزمی برای اثبات حق رای افراد، بر اساس ثبت رای های قبلی آنها باشد. “

  •  وی افزود:

“بلاکچین می تواند ویژگی هایی را فراهم کند که به حسابرسی آرا در انتخابات کمک می کند.”

علیرغم تأیید نتایج الکترال کالج در اوایل ماه دسامبر، جمهوری خواهان در پذیرش پیروزی بایدن مردد بودند. دامنه توجیهات مختلف آنها، از اتهامات مربوط به دستگاههای رای دهی معیوب یا دستکاری شده تا ادعاهای مربوط به جعل آرا در سایتهای مهم انتخاباتی را شامل می شد.

  • هاردمن گفت:

“موارد اخیر که با چالش های انتخاباتی در پنسیلوانیا و آریزونا و غیره مشاهده کرده ایم؛ ویژگی های خاصی از بلاکچین وجود دارد که امکان انجام قوی تز شمارش آرا را فراهم می کند.”

“شما اساساً می توانید هر گونه نگرانی در مورد دستکاری و مواردی از این دست را از بین ببرید.”

 

انتخابات آنلاین و بلاکچین

به عنوان مثال با بلاک چین های عمومی ، مانند بیت کوین (BTC)، هر معامله ای در یک دفتر عمومی تغییر ناپذیر ثبت می شود. این باعث می شود که ممیزی ها نسبت به فرآیندهای متمرکز یا مبتنی بر کاغذ، بی محابا و شفاف تر باشند. با استفاده از چنین فناوری ای در انتخابات آنلاین، می توان نتایج دقیق و بدون بحثی را در مورد آراء به دست آورد.

اگرچه این مدل شفاف و تغییرناپذیر به نظر می رسد، اما مقامات از کجا باید بدانند که شهروندان، در هر انتخابات آنلاین فقط یک رای ثبت می کنند؟ در واقع آنها چگونه باید مطمئن شوند که هیچکس نمی تواند دو رای ثبت کند؟

  • هاردمن توضیح داد:

“آنچه شما می خواهید، همان چیزی است كه تأیید سر-تا-سر نامیده می شود. یکی از آن دو سر، سمت فرانت اند، قسمت ثبت رای است.”

“شما باید مطمئن شوید که یک نفر فقط می تواند یک بار رای ثبت کند. برای همین وقتی کسی برای ثبت رای وارد می شود، شما کارهایی را در مکانیزم انتخابات فیزیکی انجام می دهید. یعنی شما گواهینامه رانندگی را بررسی می کنید، مطابقت عکس هایشان و مطابقت امضای هایشان را بررسی می کنید. همه این موارد. “

این فناوری تضمین می کند که هر شخص فقط یک بار می تواند رای دهد.

  • هاردمن گفت:

“در بک اند، شما فقط یک رای را برای یک شخص تعیین می کنید. سپس او فقط  می تواند دقیقاً یک رأی دهد.”

طی چند سال گذشته، بلاکچین به دلیل مفید بودن در تعدادی از فرآیندهای اصلی مانند فعالیت های زنجیره تامین، محبوبیت یافته است.


مطالب مرتبط

انتخابات آینده احتمالا بر بستر بلاکچین انجام خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.