استرالیا شرکای خود را در راه اندازی CBDC معرفی کرد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
استرالیا شرکای خود را در راه اندازی CBDC معرفی کرد

بانک مرکزی استرالیا با بانک های مشترک المنافع استرالیا (CBA)، بانک ملی استرالیا (NAB)، گروه سرمایه گذاری همیشگی و شرکت زنجیره ای ConsenSys، برای راه اندازی بانک مرکزی ارز دیجیتال، همکاری خواهد کرد.

پنج نهاد ذکر شده، با یکدیگر در مورد موارد استفاده بالقوه و پیامدهای بانک مرکزی ارز دیجیتال (CBDC) با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده مبتنی بر اتریوم تحقیق خواهند کرد.
اتریوم هزینه دارد. یعنی بلاکچین اتریوم، از مردم می خواهد تا روی آن معامله کنند. بانک ذخیره استرالیا (RBA) توضیح نداده است که چرا اتریوم را ترجیح می دهد. فناوری که در فضای تجارت نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

RBA می گوید این پروژه مبتنی بر تحقیق، بخشی از تلاش های مداوم آن در مورد CBDC است. این در حالی است که بانک مرکزی استرالیا فقط دو ماه قبل گفته بود که پرونده سیاسی قوی ای برای صدور CBDC وجود ندارد.
این پروژه تازه اعلام شده قبل از پایان سال به پایان می رسد. این بانک قصد دارد سال آینده آن را به عنوان گزارشی برای انتشار آماده کند.

 

چه چیزی در این تحقیقات کشف خواهد شد؟

به عنوان بخشی از تحقیق، RBA می خواهد یک مفهوم اثبات (POC) برای صدور CBDC توکن برای “فعالان بازار عمده فروشی” ایجاد کند.
این واحد، پول دیجیتالی را تعریف می کند که برای تأمین بودجه، تسویه و بازپرداخت وام استفاده می شود و همچنین می تواند از طریق دفتر مرکزی مستقر در اتریوم، صادر شود.
میشل بولاک، معاون فرماندار RBA، می گوید: “ما با این پروژه در تلاشیم تا پیامدهای CBDC را برای بهره وری، مدیریت ریسک و نوآوری در معاملات عمده فروشی بازار مالی کشف کنیم.”
وی اضافه می کند: “در حالی که پرونده استفاده از CBDC در این بازارها همچنان یک سوال باز است، ما خوشحالیم که با شرکای صنعت همکاری می کنیم تا در صورت وجود، نقش آتی برای عمده فروشی CBDC در سیستم پرداخت استرالیا را بررسی کنیم.”

 

چین پیشتاز است، استرالیا پیرو

در حالی که استرالیا تازه شروع به کار کرده است، چین اجرای پروژه CBDC را از قبل راه اندازی کرده است.

بانک مردم چین (PBOC) ماه گذشته در Sibos اعلام کرد که از زمان آغاز آزمایشی CBDC.خود در پایان سال گذشته، بیش از سه میلیون معامله دیجیتال یوان را پردازش کرده است.
فن یه فی، معاون فرماندار PBOC، می گوید.که تا “اواخر ماه اوت”، این بانک 3.1 میلیون تراکنش را پردازش کرده است. ارزش کل این تراکنش ها به 1.1 میلیارد RMB یا به عبارتی 162 میلیون دلار می رسد.
معاون فرماندار می گوید: “مجموع 113،300 کیف پول دیجیتال شخصی و 8،859 کیف پول دیجیتال شرکتی افتتاح شده است.”
PBOC همچنین در حال برنامه ریزی برای پیلوت یوان دیجیتال در بازی های المپیک زمستانی 2022 در پکن است. تاکنون، این بانک پیلوت های خود را در شنژن، سوژو و زیونگان تکمیل کرده است.

این بانک بیش از 6700 مورد استفاده آزمایشی را اجرا كرده است. مواردی شامل پرداخت قبض، خدمات پذیرایی، حمل و نقل، خرید و خدمات دولتی. فناوری های آزمایش شده شامل پرداخت با یوان دیجیتال شامل بارکد، تشخیص چهره و… است.

مطالب مرتبط

بانک رزرو استرالیا برنامه های CBDC خود را اعلام کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.