اصلاح بازار در کوتاه مدت روی بیت کوین و اتریوم

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
اصلاح بازار در کوتاه مدت روی بیت کوین و اتریوم

تحلیل های زنجیره ای و تکنیکال، نشان می دهند که دو ارز رمزپایه برتر، چندین سیگنال فروش را چشمک می زنند. یک اصلاح بازار در کوتاه مدت، در انتظار بیت کوین و اتریوم است. توضیحات بیشتر را در ادامه مطلب، مطالعه بفرمایید.

در 24 ساعت گذشته بیت کوین و اتریوم به طرز چشمگیری سقوط کردند. گرچه قیمت ها به سطح قبل از سقوط بازگشته اند، اما چندین شاخص تکنیکال نشان می دهند که وضعیت بدتری در انتظار است.

 

تاثیر صرافی MT. Gox بر اصلاح بازار بیت کوین

در 24 ساعت گذشته بیت کوین 6٪ افت ناگهانی داشت که برای اولین بار در بیش از یک هفته اخیر، قیمت خود را به زیر 18000 دلار کاهش داد. ارز رمزنگاری شده پیشگام توانست به طور قابل توجهی بازگردد و سطح 18،300 دلار را به عنوان پشتیبانی دوباره بدست آورد. اگرچه انگیزه صعودی اخیر امیدوار کننده به نظر می رسد، اما چندین شاخص نشان می دهند که BTC همچنان سقوط خواهد کرد.

یکی از دلایل آن، Mt. Gox است که حدود 140000 بیت کوین را به قربانیان تعطیلی این پلتفرم درسال 2014 پرداخت خواهد کرد. با توجه به افزایش دراماتیک قیمت بیت کوین از سال 2014 تاکنون، منطقی است که پیشبینی کنیم بسیاری از آنها وسوسه شده و پس از دریافت توکن ها، صف فروش تشکیل دهند.

تزریق 3 میلیارد دلار بیت کوین می تواند کاتالیزوری باشد که باعث اصلاح بازار می شود. با توجه به اینکه برخی از به اصطلاح “نهنگ ها” از 18 نوامبر کوین های خود را آفلود می کنند، افزایش بالقوه فشار فروش ممکن است قدرت پایین آوردن قیمت ها را داشته باشد.


آفلود:

وقتی یک سرمایه گذار، تصمیم می گیرد تمام دارایی خود را اعم از سهام، اوراق بهادار، ارز های دیجیتال، طلا، سیب زمینی و… را به فروش بگذارد، اصطلاحا این عمل را آفلود کردن می گویند. در ترجمه تحت الفظی، آفلود به معنای تخلیه بار می باشد.

تاثیر آفلود روی بازار:

موضوع کاملا روشن است. یک “بازار تره بار” را تصور کنید که در آن “انار فراموش ها” همه غرفه ها و کامیون های انار فروش، جعبه های “انار” خود را در گوشه ای چیده و روی آن را پوشانده اند. در این میدان تره بار، انار اصطلاحا “کمیاب” است و هر چیزی که کمیاب باشد، قیمت آن بالا خواهد بود. حالا اگر یکی از آن ها کامیون خود را روی زمین “تخلیه یا آفلود” کند می تواند انار را به قیمت بالایی بفروشد و سود کند. اما اگر همه غرفه داران و کامیون داران، انار های خود را تخلیه کنند، انار در آن بازار اصطلاحا “فراوان” می شود و هر چیز که فراوان باشد، ارزش و قیمت خود را از دست می دهد.

همین قاعده، در مورد ارز های دیجیتال که در بازار های مربوط به خود خرید و فروش می شوند، صدق می کند.


نمودار سانتیمنت، نشان می دهد که تعداد آدرس هایی که 10،000 تا 100،000 بیت کوین دارند، به طور قابل توجهی کاهش یافته است (تصویر زیر).

تقریباً هفت نهنگ شبکه را ترک کرده و یا توکن خود را توزیع مجدد کرده اند که این امر نشان دهنده افت 2.7٪ در مدت زمانی کوتاه است.

کاهش تعداد نهنگ های بیت کوین در شبکه دلیل اصلاح بازار است

منبع : Santiment

کاهش تعداد نهنگ های بیت کوین در شبکه ممکن است در نگاه اول ناچیز به نظر برسد. با این حال، این سرمایه گذاران بزرگ بین 183 میلیون تا 1.83 میلیارد دلار BTC دارند. بنابراین، فشار رو به پایین از طرف این کاربران قابل توجه است. در صورت ادامه روند فروش، ممکن است بیت کوین دچار یک اصلاح شدید شود.

شاخص پی در پی TD، به اعتبار این عقیده می افزاید. این شاخص تکنیکال، اخیرا در یک نمودار 1 ماهه، سیگنال فروش را نشان می دهد.

مدل (GIOM) از IntoTheBlock نشان می دهد که قوی ترین سطح پشتیبانی در بیت کوین بین 10،500 تا 13،740$ است. در اینجا، تقریباً 4.6 میلیون آدرس بیش از 3 میلیون BTC خریداری کرده بودند. این دیوار تقاضای عظیم می تواند به عنوان پشتیبانی محکم در یک اصلاح عمل کند و نگذارد قیمت ها پایین تر برود.

مدل GIOM در بیت کوین

مدل GIOM        منبع:IntoTheBlock

شایان ذکر است که تقاضای نهادی برای بیت کوین در حال افزایش است. میکرو استراتژی 400 میلیون دلار اسکناس بزرگ قابل تبدیل جهت افزایش سرمایه برای خرید بیشتر بیت کوین کنار گذاشته است. بنابراین، هنوز نمی توان چشم انداز صعودی را از بحث خارج کرد.

یک شمعدان روزانه نزدیک به بالاترین سطح تاریخی 19،915 دلار نیز تحقق سناریوی بدبینانه اصلاح بازار را به خطر می اندازد. به گفته پیشکسوت ترید، آقای پیتر برانت، اگر این اتفاق بیفتد، بیت کوین می تواند تا 24000 دلار یا حتی 56،000 دلار رشد کند.

 

%70 کاهش مشارکت، دلیل اصلاح بازار شبکه اتریوم

اگرچه کاربران تقریباً 1.3 میلیون ETH را برای آماده سازی اتریوم 2.0 ذخیره کرده اند، اما طی چند روز گذشته کاهش چشمگیری در ایجاد آدرس های اتریوم مشاهده شده است.

تا 5 دسامبر، روازانه تقریبا 180000 آدرس جدید، وارد شبکه اتریوم می شدند. این تعداد به 108،000 در روز سقوط کرده که بیش از 70٪ افت را نشان می دهد. روند نزولی رشد شبکه، پرچم قرمزی بر رشد قیمت در کوتاه مدت است.

معمولاً کاهش مداوم رشد شبکه، دلیل اصلی افت قیمت ها است. عدم وجود آدرسهای جدید، بر جریان و خروج منظم توکن ها و در نتیجه نقدینگی در شبکه، تأثیر می گذارد.

روند نزولی ایجاد روزانه آدرس های جدید روی شبکه اتریوم        منبع: IntoTheBlock

هنگامی که به شاخص پی در پی TD نگاه می کنیم، این تئوری اعتبار می یابد.

این شاخص تکنیکال، سیگنال فروش را به شکل شمعدان سبز در نمودار 1 هفته ای Ether ارائه داده است. شکل گیری روند نزولی، نشان می دهد که افزایش سفارشات فروش در حدود سطح فعلی قیمت، ممکن است منجر به افت شدید شود که حداکثر تا چهار شمعدان هفتگی ادامه دارد.

یک نگاه اجمالی در نمودار هفتگی اتریوم نشان می دهد که TD در پیش بینی برترین های محلی، بسیار دقیق بوده است. سه سیگنال فروش آخر ارائه شده توسط این شاخص همگی تأیید شده و منجر به اصلاحات قابل توجهی شده است.

اتریوم/دلار

اتریوم/دلار    منبع: TradingView

با اندازه گیری شاخص اصلاح فیبوناچی، از پایین ترین سطح در اواسط مارس یعنی 88 دلار تا بالاترین قیمت یعنی 637 دلار، چندین هدف را می توان تعریف کرد. بر اساس این شاخص تکنیکال، افزایش سفارشات فروش در حدود سطح فعلی قیمت، می تواند اتر را به 430 دلار برساند. اما اگر فشار فروش به اندازه کافی قوی باشد، ممکن است.قیمت ها به سمت حمایت مهم بعدی یعنی 360 دلار کاهش یابد.

اتریوم/دلاراتریوم/دلار    منبع: TradingView

اگرچه شاخص ها حاکی از آن است که اتریوم برای زیان بیشتر آماده است، مقاومت 367 دلار باید حفظ شود. عدم انجام این کار احتمالاً حالت FOMO و زیان گریزی را در بین فعالان بازار شعله ور می کند که می تواند ETH به 800 دلار برساند.

 

بازار ارزهای رمزپایه به جلو حرکت می کند

پس زمینه عملکرد بیت کوین، اصول محکمی بوده است که سرمایه گذاران نهادی را وادار به ترک طلا می کند. اگرچه به نظر می رسد که حفاظت در برابر چاپگرهای پول بانک های مرکزی یکی.از اصلی ترین عوامل ایجاد تقاضا برای این کلاس.دارایی جدید است، اما مشاغل و کل کشورها از BTC در تجارت بین الملل استفاده می کنند.

در غیر این صورت، به گفته جی پی مورگان، قیمت طلا.در طی سالهای آینده از جریان ساختاری معکوس عبور می کند. در حالی که ارز رمزنگاری پیشگام کانون توجهات را به خود جلب می کند.

 

اتریوم همچنین با توجه به ارتقائی که در راه دارد، از نفوذ بهره می برد. در حالی که سرمایه گذاران با به دست آوردن توکن های خود شروع به کسب منفعل می کنند، هیت تاربرت،.رئیس هیئت مدیره CFTC، تا آنجا پیش رفت که گفت که وی از سودمندی این بلاکچین تحت تأثیر قرار گرفته است.

به نظر می رسد که بیت کوین و اتریوم آینده روشنی در پیش دارند. اما در کوتاه مدت، ممکن است اصلاح هایی صورت گیرد. اینگونه رفتارهای بازار به حفظ روند صعودی سالم کمک خواهد کرد. زیرا سرمایه گذاران حاشیه ای فرصت ورود مجدد به بازار را خواهند داشت و موجب افزایش ارزش بیشتری می شود.


مطالب مرتبط:

بیت کوین به اعتقاد عده ای، سال آینده به 500000 دلار خواهد رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.