روسیه : پیشنهاد اصلاحات قوانین مربوط به کریپتو توسط وزارت دارایی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
روسیه : پیشنهاد اصلاحات قوانین مربوط به کریپتو توسط وزارت دارایی

وزارت دارایی روسیه اصلاحات جدیدی را در قانون جدید این کشور در مورد دارایی های کریپتو پیشنهاد کرده است. بر اساس بیانیه مطبوعاتی روز پنجشنبه، پیش نویس لایحه می تواند الزامات مالیات دهندگان کریپتو کارنسی را کاهش دهد.

دارندگان ارزهای دیجیتال در صورت عدم ارائه گزارش به مقامات مالیاتی در معاملات معادل 45 میلیون روبل یا بیشتر، به سه سال زندان محکوم می شوند. این الزام در نسخه جدید اصلاحیه های وزارت دارایی فدراسیون روسیه، در آیین دادرسی کیفری این کشور آمده است.

 

گزارش دارایی کریپتو حداکثر تا تاریخ 30 آوریل 2022، وزارت دارایی روسیه

اگر مقدار معاملات بیش از معادل 600000 روبل (حدود 7800 دلار) در یک سال تقویمی باشد، افراد و سازمان ها باید در مورد دریافت ارز دیجیتال، معاملات با آن و موجودی کیف پولشان به خدمات مالیاتی فدرال گزارش دهند.

این محاسبه با قیمت بازار ارز دیجیتال در تاریخ هر معامله انجام می شود. روش تعیین قیمت بازار، باید توسط اداره مالیات فدرال تعیین شود.

طبق گفته وزارت، مالکیت دارایی های رمز نگاری شده، باید حداکثر تا تاریخ 30 آوریل 202خدمات نظارت مالی فدرال روسیه2 گزارش شود. صراف ها و استخراج کنندگان کریپتو، باید اطلاعات مربوط به معاملاتشان با ارزهای دیجیتال را به ، ارسال کنند.

 

جریمه مربوط به رمز ارز

برای عدم ارسال گزارش تا آخر مهلت تعیین شده، 50000 روبل جریمه نقدی تعیین می شود. برای اطلاعات نادرست نیز، جریمه ای معادل 10٪ از دو برابر بزرگترین مبلغ مقدار رسید یا میزان برداشت ارز دیجیتال، و بر پایه روبل در نظر گرفته شده است.

عدم پرداخت یا پرداخت ناقص مالیات بر درآمد حاصل از معاملات ارز دیجیتال، منجر به جریمه 40٪ مالیات پرداخت نشده می شود. برای مطابقت با اصول کلی مقررات قانونی، ارز دیجیتال به عنوان دارایی شناخته می شود.

اگر صاحبان دارایی های دیجیتال، بیش از دو بار اطلاعات خواسته شده را به سازمان مالیاتی ارائه نداده باشند یا اطلاعات را به عمد، نادرست اعلام کرده باشند، این مسئولیت کیفری زیر در پی دارد:

  • برای معاملات اعلام نشده به مبلغ 15 میلیون روبل در مدت سه سال، جریمه نقدی تا 300000 روبل خواهد بود.
  • اگر طی سه سال معامله ای به مبلغ 45 میلیون روبل یا بیشتر انجام شود، صاحبان دارایی با جریمه نقدی حداکثر 2 میلیون روبل یا حبس تا سه سال مواجه خواهند بود.

 

جریمه های اداری برای سازماندهی گردش غیرقانونی دارایی های دیجیتال و نقض قوانین انجام معاملات با دارایی های دیجیتال:

  • برای شهروندان تا 500000 روبل؛
  • برای مقامات، حداکثر 1 میلیون روبل یا رد صلاحیت برای یک دوره (شش ماه تا یک سال)؛
  • و برای اشخاص حقوقی تا 2 میلیون روبل خواهد بود.

اگر ارز دیجیتال به عنوان وسیله ای برای پرداخت کالا یا خدمات مورد استفاده قرار گرفته باشد، برای آن جریمه ای معادل:

  • حداکثر 200000 روبل برای شهروندان
  • 400000 روبل مقامات
  • حداکثر1 میلیون روبل برای اشخاص حقوقی، در نظر گرفته می شود.

احتمالا در همه موارد فوق الذکر، جریمه مدنظر با استفاده از دارایی های دیجیتال تسویه خواهند شد.

وزارت دارایی همچنین اصلاحاتی را در قانون مالیات، قانون مبارزه با پولشویی (AML) و قانون جرایم اداری از نظر تنظیم ارزهای دیجیتال و دارایی های مالی دیجیتال (DFA) ایجاد کرد.

 

اصلاحات جدید، بازیکنان بی وجدان را به دردسر می اندازد

یادآوری می کنیم که وزارت دارایی روسیه اولین اصلاحات را در قانون “در مورد CFA” در اوایل سپتامبر ارائه داد.

آنها گردش و انتشار ارز رمزپایه را به استثنای وراثت و جمع آوری آن در چارچوب مراحل ورشکستگی و اجرای قانون ممنوع می کنند. دریافت ارز دیجیتال به عنوان پاداش استخراج مجاز نیست.

الکس آکسلرود، مدیرعامل شرکت fintech Aximetria، اصلاحات را ستود. او معتقد بود که اجرای آنها منجر به خروج بازیکنان بی وجدان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.