استی پانک، بانک مرکزی استونی تحقیقات CBDC را آغاز کرد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
استی پانک، بانک مرکزی استونی تحقیقات CBDC را آغاز کرد

آپدیت: استی پانک (بانک مرکزی استونی)، پس از حذف 500 شرکت ارز دیجیتال از لیست، تحقیقات CBDC را آغاز کرد. به گزارش آسیک بوتز، استی پانک قرار بود تحقیقات گسترده ای روی ارز های دیجیتال انجام دهد که درباره آن، اینجا بخوانبد.

بانک مرکزی استونی یک پروژه تحقیقاتی چند ساله در زمینه قابلیت اجرایی بودن بانک مرکزی کریپتوکارسنی را آغاز کرده است. این بانک که به استی پانک معروف است، معتقد است که CBDC به ساکنان و مشاغل راه های جدیدی برای واریز و استفاده از پول می دهد. این اقدام تنها چند روز پس از گزارش مربوط به طرح اقامت الکترونیکی آن، با افزایش تعداد پرونده های کلاهبرداری با کریپتو و حذف 500 استارت آپ ارز دیجیتال در اوایل سال 2020 صورت گرفت.

بانک در اطلاعیه مطبوعاتی خود اعلام کرد که استی پانک با دو شرکت فناوری SW7 Group و Guardtime همکار خواهد شد. این پروژه تحقیقاتی، تحولات اخیر در دنیای پرداخت را دنبال می کند.این بانک اعلام کرد که سایر بانکهای مرکزی نیز پروژه های مشابهی را آغاز می کنند. این گزارش از شروع اخیر یک پروژه مطالعه در CBDC توسط بانک مرکزی اروپا به عنوان یک عامل اصلی در تصمیم گیری خود نام برد.

این مطالعه بررسی خواهد کرد که “آیا یک روش بر بلاکچین KSI، در زمینه فن آوری اساسی دولت الکترونیکی استونی، از نظر تئوریک برای اجرای زیرساخت های بانک مرکزی کریپتوکارنسی مناسب است؟”

 

اهمیت این تحقیقات؟

راینر اولت، رئیس سیستم پرداخت این بانک ، اظهار داشت: استی پانک به عنوان یك بانك مركزی.كوچك، با دقت انتخاب خواهد کرد که کادم پروژه های توسعه را كه توسط بانك های مرکزی منطقه یورو انجام می شود، انجام دهد.

وی افزود: “طی سالها، دانش منحصر به فردی در.استونی درباره نحوه حفظ یک دولت الکترونیکی امن، خصوصی و کارآمد به وجود آمده است. تجربه بی نظیر استونی انگیزه خوبی برای راه اندازی پروژه ای با شرکت های فناوری SW7 و Guardtime برای کشف فرصت های فناوری فراهم می کند. دومی شریک همکاری طولانی مدت استونی در زمینه بلاکچین و برترین های جهان در زمینه خودش است. ”

 

این پروژه تحقیقاتی به مدت دو سال اجرا می شود و از چندین مرحله مختلف تشکیل شده است. به طور خاص، این برنامه بر این موضوع تمرکز خواهد کرد که چگونه می.توان “یک پلتفرم مقیاس پذیر، عملی و رمزنگاری شده ” ایجاد.کرد که تمام الزامات تعیین شده برای پول دیجیتال را تأمین کند.

پروژه تحقیقاتی CBDC ماهها پس از سلب مجوزهای 500 شرکت ارزهای دیجیتال از طرف دولت استونی انجام می شود. این پاکسازی غیرمنتظره، پاسخ دولت به پیامدهای بزرگ کشور در رسوایی پولشویی 226 میلیارد دلاری بانک دانسکه بود. واحد اطلاعات مالی استونی (FIU) در آن زمان ادعا کرد که بسیاری از شرکت های.حذف شده “تحت نظارت و اقدامات اجباری استونی نیستند.”

این تحقیقات همچنین تنها چند روز پس از انتشار گزارش.هایی مبنی بر ارتباط طرح اقامت الکترونیکی استونی با رشد کلاهبرداری ارز دیجیتال انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.