چین در یک ماه گذشته سلامتی 17 میلیون توریست را با بلاکچین سنجیده است

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
چین در یک ماه گذشته سلامتی 17 میلیون توریست را با بلاکچین سنجیده است

یک سیستم سوابق بهداشتی مبتنی بر بلاکچین، این امکان را برای سرزمین اصلی چین فراهم می کند که گردشگری مرزی را به ماکائو از سر بگیرد. این بستر برای گردشگران از سرزمین اصلی چین، آسان و سریع است. آنها با این سیستم، وضعیت سلامتی خود را هنگام ورود به ماکائو فقط در 3 ثانیه تأیید می کنند.

این سیستم در حالی که فقط یک ماه است مورد استفاده قرار گرفته، داده های بهداشتی مربوط به 17 میلیون نفر را پردازش کرده است.

کد سلامت بلاک چین ماکائو با تکیه بر فناوری، برای مبارزه با بیماری همه گیر COVID-19 در ماه مه سال 2020 راه اندازی شد. این کد سلامت، یک گذرگاه الکترونیکی برای دسترسی ساکنان به مکان های عمومی است. چند ماه بعد، ماكائو آن را گسترش داد تا مكانيسم تشخيص متقابل را با سيستم كد سلامت در استان گوانگدونگ در چين اضافه كند.

کد سلامت بر روی پلتفرم اوپن سورس بلاکچین FISCO BCOS ساخته شده است. این سازمان غیرانتفاعی در یک بیانیه مطبوعاتی، تاثیری که این پلتفرم داشته.از جمله احیای گردشگری بین سرزمین اصلی چین و ماکائو را نشان داد. شیوع، درخواست ویزای توریستی را در ژانویه امسال متوقف کرده بود.

به گفته این سازمان، از زمان راه اندازی این سیستم در 23 سپتامبر، بیش از 17 میلیون نفر از آن برای ترخیص گمرك بین سرزمین اصلی چین و ماكائو استفاده كرده اند.

 

و باز هم بلاکچین …

سیستم عامل بلاکچین یک چالش اساسی را حل کرده است: مقررات حفاظت از حریم خصوصی در چین و ماکائو. در حالی که مقامات بهداشتی باید اطلاعات بهداشتی را برای افرادی.که از مرز عبور می کنند تأیید کنند، آنها نباید مستقیماً داده ها را با یکدیگر تبادل کنند. بلاکچین به مقامات اجازه می دهد تا داده های بهداشت شخصی را رمزگذاری کرده و به صورت ایمن ضبط کنند. هنگامی که کاربر این داده ها را در مرز به اشتراک می گذارد، مقام بهداشت می تواند با مقایسه با اعتبار دیجیتال مربوط به بلاکچین، صحت داده ها را تأیید کند.

این سازمان اضافه کرد: “علاوه بر این، مکانیزم شناخت متقابل امکان تبدیل یکپارچه کدهای بهداشتی برای کاربران را بدون نیاز به پر کردن اطلاعات شخصی به طور مکرر در سیستم عامل های مختلف فراهم می کند. به این شکیل راحتی و سهولت استفاده برای مسافران مرزی را فراهم می شود.”

 

تمرکز جدی چین روی بلاکچین

چین در سال های اخیر، به طور جدی، بلاکچین را در سطح ایالتی و ملی اتخاذ کرده است. همانطور که قبلا گزارش دادیم، شهر شنژن اخیراً 1.5 میلیون دلار یوان دیجیتال به منظور افزایش تصویب آن داده است. CBDC تاکنون در بیش از 3 میلیون معامله به ارزش.مجموعا 1.1 میلیارد یوان (160 میلیون دلار) مورد استفاده قرار گرفته است.


مطالب مرتبط

یوان دیجیتال چین متفاوت با سایر روش های پرداخت الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.