استخراج بیت کوین در سال 2021 آیا همچنان سودآور است؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
استخراج بیت کوین در سال 2021 آیا همچنان سودآور است؟

ارزش بیت کوین از ماه مارس بیش از دو برابر شده است، اما هاوینگ سوم نیز سرعت استخراج را نصف کرده است. نرخ هش بیت کوین اخیراً به بالاترین مقدار خود در همه زمان ها رسیده است و استخراج کنندگان کوچکتر بیت کوین را در معرض آسیب قرار می دهد. سودآوری استخراج بیت کوین به سخت افزار و هزینه های جاری بستگی دارد. در حال حاضر اکثر ماینر های مدرن از نظر بازدهی خالص، مثبت هستند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


استخراج بیت کوین در سال 2021 آیا همچنان سودآور است؟

از زمان سقوط به 5000 دلار در کمتر از یک سال پیش، قیمت بیت کوین (BTC) در یک روند صعودی نجومی قرار گرفته است. در حالی که کریپتوکارنسی پیشرو، در سال گذشته شاهد رشد بیش از 340 درصدی ارزش خود بوده است.

منبع: TradingView

همزمان نیز، نرخ هش بیت کوین در سال گذشته بیش از 41 درصد افزایش یافته و اخیراً در ژانویه 2021 به بالاترین مقدار خود رسیده است. در مه 2020، بیت کوین سومین رویداد نصف شدن (Halving) خود را نیز انجام داد. در این رویداد مقدار بیت کوین قابل استخراج هر روز نصف می شود.

با توجه به همزمان بودن همه این عوامل با یکدیگر، پیگیری اینکه آیا استخراج بیت کوین در سال 2021 هنوز سودآور است یا خیر، دشوار است. در اینجا آنچه را باید بدانید نوشته ام.

 

سختی استخراج با گذشت زمان افزایش می یابد

یکی از اصلی ترین مواردی که ماینرها هنگام استخراج بیت کوین باید به آن توجه کنند، تغییر سطح دشواری است. به طور خلاصه، سختی بیت کوین مشخص می کند که یک ماینر برای حل مسئله پیچیده ریاضیات که به آنها امکان می دهد یک بلاک جدید از معاملات را به بلاکچین اضافه کنند، باید چه مقدار کار کند.

این دشواری یا بسته به سرعت یافتن بلوک های قبلی 2016 بسته می شود یا بعد از هر بلوک 2016 یا تقریباً هر 14 روز افزایش می یابد. اگر کشف بلوک های قبلی 2016 کمتر از 14 روز طول کشید، مشکل افزایش می یابد. در حالی که اگر کشف بیش از 14 روز طول بکشد، کاهش می یابد. این همه با هدف بازگشت متوسط زمان کشف بلوک به 10 دقیقه است.

از آنجا که سرعت هش با گذشت زمان افزایش می یابد، مشکل کشف بلوک نیز بیشتر می شود. به نوبه خود، ادامه کار برای معدنچیان با سخت افزار قدیمی تر را دشوار می کند زیرا نسبت آنها به کل میزان هش با گذشت زمان کاهش می یابد.

با این حال، از آنجا که قیمت بیت کوین نیز به دنبال افزایش نرخ هش تمایل به افزایش دارد، دشواری روز افزون، همیشه به معنای کاهش سودآوری نیست. همچنین تعداد معدودی از اقدامات معدنچیان برای سرعت بخشیدن به بازگشت سرمایه (ROI) و به حداکثر رساندن سود وجود دارد.

 

سودآوری استخراج بیت کوین به عوامل مختلفی بستگی دارد

بهترین راه برای بالا نگه داشتن منحنی دشواری و به حداکثر رساندن احتمال سودآوری، دستیابی به جدیدترین و کارآمدترین سخت افزار استخراج البته با قیمت مناسب است.

کسانی که قصد دارند با سرمایه گذاری در سخت افزار های جدید استخراج سود بدست آورند، باید قیمت و هزینه حمل و نقل (و هرگونه تاخیر احتمالی)، مالیات واردات و هزینه های برق را در تهیه و راه اندازی سخت افزار جدید خود در نظر بگیرند. استخراج کننده ایده آل بیت کوین، هم از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی مناسب است و هم از نظر میزان هش خروجی بسیار عالی است.

به گفته منابع معتبر، بر خی سخت افزار ها می توانند.در درحه سختی فعلی، روزانه چیزی بین 17 تا 27 دلار را استخراج کنند. اما با این حال، ماینر ها باید مالیات و هزینه مصرف برق را نیز از این مبلغ کسر کنند. هزینه برق با توجه به کشور و منابع در دسترس، می تواند به صورت قابل توجهی متفاوت باشد.


در این مورد بخوانید

کنتاکی به دنبال جذب ماینر ها از طریق تخفیف مالیاتی است


با توجه به محاسبات پیچیده ای که انجام شده، استخراج کنندگان بیت کوین می توانند انتظار داشته باشند که با استفاده از سخت افزار های نسل فعلی، روزانه حدود 226٪ کسب کنند. از آنجایی که هزینه های برق، بخش قابل توجهی از سود استخراج بیت کوین را به خود اختصاص می دهد، تأمین یک برنامه انرژی کم هزینه یا استقرار در منطقه ای با برق ارزان تر، سریع ترین راه برای افزایش سودآوری است.

ماینر ها همچنین باید هزینه های خرید خود را فاکتور بگیرند.تا مشخص کنند چه مدت برای دستیابی به بازده کامل سرمایه خود لازم است. سخت افزار استخراج بیت کوین، اگر در تاریخ.عرضه های اولیه خود فروخته شوند، خیلی زودتر هزینه خود را جبران خواهند کرد.

از آنجا که تقریباً تمام استخراج کنندگان بیت کوین نسل فعلی هزاران دلار درآمد دارند، به راحتی.می توان گفت که اکثر آنها حداقل برای چند ماه به بازگشت سرمایه دست نخواهند یافت. اما ممکن است با فروش تجهیزات قدیمی خود، برخی از هزینه های اولیه را جبران کنند.

همچنین می توان با استفاده از خدمات استخراج ابری، سرمایه گذاری در سهام شرکت های استخراج معادن و یا نگه داشتن نشانه های نرخ هش مانند Poolin’s pBTC35A یا Binance از هزینه های پیش پرداخت و هزینه های بزرگ تعمیر و نگهداری جلوگیری کرد. در حالی که هنوز از سود بالقوه استخراج بیت کوین بهره مند هستید.

با این حال، سودآوری این گزینه های جایگزین می تواند به میزان قابل.توجهی متفاوت باشد و ممکن است لزوما از استخراج منظم، بیشتر نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.