جان مکافی و جنجال جدید : اتهام خیانت به سرمایه گذاران آلت کوین

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
جان مکافی و جنجال جدید : اتهام خیانت به سرمایه گذاران آلت کوین

روز جمعه، مقامات اعلام کردند جان مکافی، کارآفرین بزرگ در حوزه افزار آنتی ویروس، به اتهام توطئه و کلاهبرداری و پولشویی متهم شد. طبق این اتهام، وی و همکارانش با فریب دادن سرمایه گذاران متعصب روی بازار ارزهای رمزپایه، بیش از 13 میلیون دلار درآمد کسب کرده اند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


جان مکافی و جنجال جدید : اتهام خیانت به سرمایه گذاران آلت کوین

جان مکافی 75 ساله، در دادگاه فدرال منهتن به همراه جیمی گیل واتسون جونیور، که به عنوان مشاور اجرایی در مورد آنچه تیم دادستان به عنوان “تیم به اصطلاح کریپتوکارنسی” مک آفی توصیف می کردند، در یک کیفرخواست جدیدا مهر و موم شده، متهم شد.

دادستان ها گفتند که واتسون 40 ساله پنجشنبه شب در تگزاس دستگیر شد و روز جمعه اولین حضور خود را در برابر قاضی فدرال در دالاس انجام داد. مقامات گفتند كه مکافی به علت اتهامات جداگانه جنايي كه توسط بخش مالياتي وزارت دادگستري آمريكا تشكيل شده است، در اسپانيا بازداشت شده است. وكیل آرنولد اسپنسر، نماینده واتسون، گفت كه موكل وی قبلا از نیروی دریایی آمریکا مدال دریافت کرده است.

  • وی در ایمیلی گفت:

“او برای حقوق و آزادی های دیگران جنگید و دارای حق است و منتظر روز خود در دادگاه است تا از برخی از این حقوق استفاده كند.”

  • اسپنسر افزود:

“کیفرخواستهای جنایی، ابزاری بی پرده است، نه چاقو های دقیق. این کیفرخواستها، مکان مناسبی نیست برای بحث در مورد اینکه آیا فناوری های پیشرفته ای مانند ارزهای رمزپایه، اوراق بهادار، کالا یا موارد دیگر باشند.”

  • آدری اشتراوس، دادستان ایالات متحده در بیانیه ای در توصیف جنایات در سال 2017 و 2018 گفت:

“مکافی و واتسون از یک پلتفرم و اشتیاق گسترده در رسانه های اجتماعی درگیر سرمایه گذاران در بازار در حال ظهور ارزهای رمزپایه استفاده کردند تا میلیون ها نفر را با دروغ و فریب قربانی کنند.”

  • وی افزود:

“متهمان ادعا شده اند كه از حساب توییتر جان مکافی، برای انتشار پیام به صدها هزار نفر از فالوور های توییتر خود مبنی بر تبلیغ انواع ارزهای رمزنگاری شده از طریق اظهارات غلط و گمراه کننده برای پنهان کردن انگیزه های واقعی و منافع شخصی خود استفاده کرده اند.”

در ماه اکتبر، مکافی در تنسی به دلیل فرار از پرداخت مالیات متهم شد. زیرا وی در هنگام انجام کارهای مشاوره ای، نامزدی در سخنرانی و فروش حقایق زندگی خود برای یک مستند، از درآمد حاصل از تبلیغ ارزهای رمزپایه گزارش تهیه نکرد.

مکافی اولین نرم افزار امنیت اینترنتی را توسعه داده است.و در گذشته توسط مقامات ایالات متحده و بلیز مورد تعقیب بوده است. در کیفرخواست تنسی گفته شده است که مک آفی از سال 2014 تا 2018، علی رغم دریافت “درآمد قابل توجه” از چندین منبع، در ارائه اظهارنامه مالیاتی کوتاهی کرده است.

مقامات جزیره کارائیب در آن زمان گفتند، در ژوئیه 2019، مک آفی در جمهوری دومنیکن پس از مظنون شدن وی به مسافرت با قایق تفریحی حامل سلاح های کالیبر بالا، مهمات و تجهیزات نظامی از بازداشت آزاد شد.

 

دفاع جان مکافی از خود

غول سابق بازار آنتی ویروس ها، در مورد اتهامات SEC که سال گذشته علیه وی مطرح شد،.پس از آنكه دولت آمریكا اتهامات جدیدی را علیه وی مطرح كرده است، اظهار نظر جدید کرد. وی که از پاییز سال 2020 منتظر محاکمه و استرداد احتمالی به ایالات متحده در زندان اسپانیا به سر می برد،. توسط وزارت دادگستری آمریکا (DOJ) به جرایم جدید متهم شده است. او در توئیتر برای دفاع از خود اقدام کرده است و توضیح می دهد.که چرا اتهامات SEC علیه او “بیش از حد” زیاد است.

مک آفی، که گاه از زندان به توییتر دسترسی دارد، پستی را منتشر کرده است.که در آن او اتهامات SEC را “بیش از حد” زیاد خوانده است. او توضیح داد که چگونه همراه با تیمش از سال 2017 تا 2019 در صفحه توییتر خود سکه هایی را برای تبلیغ انتخاب کردند.

به گفته جان مکافی، آنها کوین هایی را ارزیابی کردند.که در مورد تیم مدیریت، برنامه های تجاری و پتانسیل بالقوه قضاوت می کرد. وی اضافه می کند که پیش بینی سقوط بازار آلت کوین ها غیرممکن بود.

علاوه بر این، مکافی ادعا می کند که او نه دلار آمریکا.بلکه کوین هایی را دریافت کرده است که بعد ها از بین رفتند. او ادامه داد که وقتی آن سکه ها از بین رفتند، تک تک آن ها را در دست داشتم. وی گفت که او هرگز حتی یک سکه از آنهایی که به وی پرداخت شده، نفروخته است.

مشهورترین رمزارز تبلیغ شده توسط مکافی، دوکادمیک (MTC) بود که اکنون در کوین مارکت کپ، در رتبه 1.320 قرار دارد. این کوین با قیمت 0.002397 دلار معامله می شود.


بیشتر بخوانید

جان مک آفی با دو اتهام، در اسپانیا دستگیر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.