اتریوم چیست؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
اتریوم چیست؟

اتریوم چیست؟ در مقاله ای که پیش رو دارید، پاسخ این سوال برای دو دسته از افراد توضیح داده شده است. چه پاسخ کوتاهی می خواهید و حوصله مقاله خواندن ندارید و چه دنبال پاسخی تخصصی هستید، به آسیک بوتز خوش آمدید.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


اتریوم چیست؟ هر آن چیز که باید در مورد بزرگترین آلت کوین دنیا بدانید!

اتریوم چیست؟ در مقاله ای که پیش رو دارید، پاسخ این سوال برای دو دسته از افراد توضیح داده شده است. چه پاسخ کوتاهی می خواهید و حوصله مقاله خواندن ندارید و چه دنبال پاسخی تخصصی هستید، به آسیک بوتز خوش آمدید.

قبل از پاسخ، لازم است تویح مختصری در مورد آلت کوین بخوانید. “آلت – ALT” در اصطلاح به معنای جایگزین می باشد. آلت کوین در اصطلاح به معنای “سکه جایگزین” و در دنیای ارز های دیجیتال، به هر سکه ای غیر از بیت کوین، اطلاق می شود.

خب، برویم سر اصل مطلب.

 

برای آن دسته از افرادی که به دنبال پاسخ کوتاه می گردند، بهترین پاسخ همان است که در وبسایت رسمی اتریوم نوشته شده است.

“اتریوم یک فناوری بر مبنای جامعه است که کریپتوکارنسی، اتر (ETH) و هزاران برنامه غیرمتمرکز را تأمین می کند.”

“اتریوم فناوری ای است که خانه پول دیجیتال، پرداخت های جهانی و برنامه های کاربردی می باشد. این جامعه، یک اقتصاد دیجیتالی پررونق، روش های جسورانه جدید برای کسب درآمد آنلاین سازندگان و موارد دیگر ساخته است. در هر کجای دنیا که باشید، برای همه در دسترس است. اینترنت تمام آن چیزی است که به آن نیاز دارید.”

و حالا پاسخ مفصل و تخصصی:

 

اتریوم چیست و چگونه کار می کند؟

منبع: Forbes

اتریوم اغلب بعد از بیت کوین به عنوان دومین ارز رمزنگاری شده محبوب شناخته می شود. اما برخلاف بیت کوین – و سایر ارزهای مجازی – چیزی بیش از یک ابزار مبادله ای یا ذخیره ارزش در نظر گرفته شده است. اتریوم خود را یک شبکه محاسباتی غیرمتمرکز می داند که بر اساس فناوری بلاکچین ساخته شده است. بگذارید معنی آن را باز کنیم.

 

اتریوم چگونه کار می کند؟

مانند همه ارزهای دیجیتال، اتریوم نیز بر اساس یک شبکه بلاکچین کار می کند. بلاکچین یک دفتر عمومی غیرمتمرکز و توزیع شده است که در آن تمام معاملات تأیید و ثبت می شود.

این توزیع بدین معناست که هر کسی در شبکه اتریوم شرکت می کند، یک نسخه مشابه از این دفتر را در اختیار دارد و به آنها اجازه می دهد همه معاملات گذشته را مشاهده کنند. اتریوم غیر متمرکز است به این دلیل که شبکه آن را هیچ نهاد متمرکزی اداره نمی کند و مدیریت آن، توسط همه دارندگان دفتر توزیع شده انجام می شود.

معاملات بلاکچین برای حفظ امنیت شبکه و تأیید تراکنش ها، از کریپتوگرافی استفاده می کنند. مردم از رایانه برای “استخراج” یا حل معادلات پیچیده ریاضی استفاده می کنند که هر معامله در شبکه را تأیید می کند و بلوک های جدیدی را به زنجیره بلوکی که در قلب سیستم است اضافه می کند. به شرکت کنندگان، توکن ارز رمزپایه به عنوان پاداش اعطا می شود. در سیستم اتریوم، به این توکن ها اتر (ETH) گفته می شود.

از اتر می توان مانند بیت کوین برای خرید و فروش کالاها و خدمات مانند استفاده کرد. این رمزارز همچنین طی سالهای اخیر با افزایش سریع قیمت روبرو شده است و آن را به یک سرمایه گذاری احتمالی سوداگرانه تبدیل می کند.

آنچه در مورد اتریوم منحصر به فرد است این است که کاربران می توانند برنامه هایی را بسازند که روی بلاکچین “اجرا” می شوند. این برنامه ها می توانند داده های شخصی را ذخیره و انتقال دهند یا معاملات پیچیده مالی را انجام دهند.

“اتریوم با بیت کوین متفاوت است. زیرا شبکه می تواند به عنوان بخشی از فرآیند استخراج محاسبات را انجام دهد.”

“این قابلیت محاسباتی اساسی، ذخیره و ارزش تراکنش را به یک موتور محاسباتی جهانی غیرمتمرکز و ذخیره داده آشکار و قابل تأیید تبدیل می کند.”

 

اتر و اتریوم: تفاوت چیست؟

شما می توانید از اتر به عنوان ارز دیجیتال در معاملات مالی، به عنوان سرمایه گذاری یا ذخیره ارزش استفاده کنید. اتریوم شبکه زنجیره بلوکی است که اتر در آن نگهداری و مبادله می شود. با این حال همانطور که در بالا ذکر شد، این شبکه انواع دیگر توابع خارج از اتر را ارائه می دهد.

  • بوآز آویتال، رئیس محصولات آنچوریج، می گوید:

“می تواند انتقال ساده وجوه باشد، اما ممکن است معاملات پیچیده ای باشد که از مبادله دارایی گرفته تا گرفتن وام و کسب بخشی از هنر دیجیتال انجام می شود.”

معاملات پردازش شده و در شبکه اتریوم ذخیره می شوند.

از شبکه اتریوم همچنین می توان برای ذخیره داده ها و اجرای برنامه های غیرمتمرکز استفاده کرد. افراد می توانند به جای میزبانی از نرم افزار بر روی سرور های متعلق به گوگل یا آمازون، جایی که یک شرکت داده ها را کنترل می کند، شبکه بلاکچین اتریوم را به عنوان میزبان انتخاب کنند. این به کاربران امکان می دهد داده های خود را کنترل کنند و آنها از برنامه استفاده آزاد دارند. زیرا هیچ مرجع مرکزی قادر به مدیریت همه چیز نیست.

قرارداد های هوشمند

شاید یکی از جذاب ترین موارد استفاده در مورد اتر و اتریوم، قراردادهای خود اجرا یا اصطلاحاً قراردادهای هوشمند (Smart Contracts) باشد. مانند هر قرارداد دیگری، دو طرف در مورد تحویل کالا یا خدمات در آینده توافق می کنند. برخلاف قراردادهای متعارف، در اینجا حضور هیچ وکیلی لازم نیست. طرفین قرارداد را در بلاکچین اتریوم رمزگذاری می کنند و پس از احراز شرایط، قرارداد خود اجرا می شود و اتر را به طرف مناسب تحویل می دهد.

 

اتریوم در مقابل بیت کوین

در اصل بیت کوین، به عنوان ارز مجازی و ذخیره ارزش به کار گرفته می شود. اتر علاوه بر اینکه به عنوان یک ارز مجازی و ذخیره ارزش کار می کند، اما شبکه غیرمتمرکز آن امکان ایجاد و اجرای برنامه ها، قراردادهای هوشمند و سایر معاملات را در شبکه فراهم می کند. بیت کوین این توابع را ارائه نمی دهد.

اتریوم همچنین معاملات را با سرعت بیشتری پردازش می کند.

  • گری دی ول، رئیس گروه بازارهای مالی و مقررات Katten می گوید:

“بلوک های جدید، در شبکه بیت کوین هر 10 دقیقه یک بار و در شبکه اتریوم هر 12 ثانیه اعتبار سنجی و تأیید می شوند.”

” تحولات آینده می توانند معاملات اتریوم را بیش از پیش تسریع کنند”

در آخر، هیچ محدودیتی در تعداد توکن های احتمالی اتر وجود ندارد؛ در حالی که بیت کوین بیش از 21 میلیون سکه آزاد نخواهد کرد.

 

  • مزایای اتریوم چیست؟

شبکه بزرگ و زنده: اتریوم یک شبکه آزمایش شده و واقعی است که طی سالها فعالیت و میلیاردها دست تجارت ارزش آزمایش شده است. این یک جامعه جهانی متعهد و بزرگ، و بزرگترین اکوسیستم در بلاکچین و ارز های رمزنگاری شده است.

طیف گسترده ای از توابع: علاوه بر این که از اتریوم به عنوان ارز دیجیتال استفاده می شود، می تواند برای پردازش انواع دیگر معاملات مالی، اجرای قراردادهای هوشمند و ذخیره داده ها برای برنامه های شخص ثالث نیز استفاده شود.

نوآوری مداوم: یک جامعه بزرگ یا توسعه دهنده اتریوم دائما به دنبال راه های جدید برای بهبود شبکه و توسعه برنامه های جدید است. آویتال می گوید: “به دلیل محبوبیت اتریوم، این شبکه به عنوان شبکه بلاکچین ارجح برای برنامه های غیرمتمرکز جدید و مهیج (و گاهی خطرناک) شناخته می شود.”

اجتناب از واسطه ها: شبکه غیرمتمرکز اتریوم به شما اجازه می دهد تا واسطه های شخص ثالث را کنار بگذارید. واسطه هایی مانند وکلائی که قراردادها را می نویسند و تفسیر می کنند، بانک هایی که در معاملات مالی واسطه هستند یا خدمات میزبانی وب شخص ثالث.

 

  • معایب اتریوم چیست؟

افزایش هزینه های معامله: افزایش محبوبیت اتریوم منجر به افزایش هزینه های معامله شده است. هزینه معاملات اتریوم، که به عنوان ” هزینه گاز” شناخته می شود، در فوریه 2021 به ازای هر معامله رکورد 23 دلار را ثبت کرد. اگر شما به عنوان یک استخراج کننده درآمد کسب می کنید بسیار عالی است اما اگر می خواهید از شبکه استفاده کنید، کمتر عالیست. دلیل این امر آن است که برخلاف بیت کوین، جایی که خود شبکه به تأیید کنندگان معامله پاداش می دهد، اتریوم از افرادی که در معامله شرکت می کنند می خواهد هزینه را پوشش دهند.

پتانسیل تورم کریپتو: در حالی که اتریوم محدودیت انتشار 18 میلیون اتر در سال را دارد، محدودیت مادام العمر برای تعداد احتمالی سکه وجود ندارد. این می تواند بدان معنی باشد که اتریوم ممکن است بیشتر به عنوان یک سرمایه گذاری عمل کند و ممکن است به اندازه بیت کوین که محدودیت مادام العمر در تعداد سکه ها دارد، قدردانی نشود.
منحنی یادگیری شیب دار برای توسعه دهندگان: انتخاب اتریوم برای توسعه دهندگان هنگام انتقال از پردازش متمرکز به شبکه های غیرمتمرکز ممکن است دشوار باشد.

آینده ناشناخته: اتریوم همچنان به تکامل و پیشرفت خود ادامه می دهد و توسعه مداوم اتریوم 2.0 نوید عملکردهای جدید و کارایی بیشتر را می دهد. با این حال، این به روزرسانی عمده در شبکه باعث ایجاد عدم اطمینان برای برنامه ها و معاملات فعلی می شود.

 

چگونه اتریوم بخریم

این یک تصور غلط رایج در مورد افرادی است که تازه وارد شبکه اتریوم می شوند. شما خود اتریوم را خریداری نمی کنید. بلکه “اتر” را خریداری کرده و سپس از آن در شبکه اتریوم استفاده می کنید. با توجه به محبوبیت اتریوم، خرید اتر بسیار آسان است:

از صرافی ها و بسترهای معاملاتی کریپتو برای خرید و فروش ارزهای رمزپایه مختلف استفاده می شود. کوین بیس، بایننس و کراکن از معروف ترین صرافی ها هستند. اگر فقط به دنبال خرید متداول ترین سکه ها مانند اتر و بیت کوین هستید، می توانید از یک کارگزاری آنلاین نیز استفاده کنید. آماده باشید تا مقداری هزینه ترید یا پردازش را تقریباً به طور جهانی پرداخت کنید. برای دور زدن تحریم های بایننس می توانید از اینجا اقدام کنید.

 

حالا که می دانیم اتریوم چیست، آیا باید اتر بخریم؟

به گفته DeWaal، به چند دلیل ممکن است سرمایه گذاری در شبکه اتریوم را در نظر بگیرید.

“اول، ارزش آن است و به عنوان ارز مجازی استفاده می شود. دوم، بلاکچین اتریوم وقتی به پروتکل جدید مهاجرت می کند، می تواند جذاب تر شود. سوم اینکه افراد بیشتری از برنامه های توزیع شده اتریوم استفاده می کنند، ممکن است تقاضا برای ETH افزایش یابد.”

قبل از سرمایه گذاری قابل توجه در اتر یا سایر ارزهای رمزپایه، ابتدا در مورد خطرات احتمالی با یک مشاور مالی صحبت کنید. با توجه به ریسک زیاد و نوسانات موجود در این بازار، مطمئن شوید با پولی وارد بازار می شوید که توان از دست دادنش را دارید. حتی اگر به توانایی اتریوم اعتقاد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.