اتریوم ؛ انتظار تریدر ها برای 1ETH = $250، در پی افت 16 درصدی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
اتریوم ؛ انتظار تریدر ها برای 1ETH = $250، در پی افت 16 درصدی

قیمت اتریوم در طی 4 روز، 16٪ اصلاح شد.

بازار کریپتوکارنسی امروز شاهد اصلاح قابل توجهی بود و قیمت اتریوم (ETH) از قتل عام نجات پیدا نکرد. در 24 ساعت گذشته، بالاترین آلت کوین، با کاهش قیمت به 331 دلار، 12٪ افت را ثبت کرد.

در همان دوره، قیمت بیت کوین (BTC)، %6.3 افت کرد و پشتیبانی نزدیک به 10300 دلار را به ثبت رساند.

سقوط اتریوم، پس از مشخص شدن الگوی سر و شانه ها در بازه زمانی روزانه و افت قیمت به یک روند نزولی نمودار، در چهار روز گذشته رخ داد.

اتریوم

سه دلیل احتمالاً عملکرد ضعیف اتر را توضیح می دهد: تکنیکال ریجکشن، کاهش نرخ بهره مالی غیرمتمرکز (DeFi) در دوره عملکرد صعودی و حرکت ضعیف بازار.

 

چندین تحلیلگر انتظار داشتند اتریوم اصلاح شود

وقتی شمع هفتگی اتریوم در 21 سپتامبر باز شد، چند تحلیلگر فنی احتمال آزمایش مجدد نزولی را مطرح کردند.

یک معامله گر با نام مستعار معروف به “Cred” گفت: اتر ممکن است قبل از بازگشت احتمالی، سطح 390 دلار را دوباره امتحان کند. او توضیح داد: “چارچوب زمانی هفتگی هنوز مانند بازآزمایی نزولی دامنه قبلی (390 دلار) به نظر می رسد. بیت کوین در هر هفته بهتر به نظر می رسد، اما همچنین از مقاومت روزانه عقب می نشیند.”

از آن زمان، قیمت اترویوم از 372 دلار به پایین ترین سطح یعنی 331 دلار در صرافی های بزرگ کریپتوکارنسی کاهش یافت.

مایکل ون ده پوپ، تاجر تمام وقت در بورس سهام آمستردام، نکته مشابهی را مطرح کرد. ون ده پوپ تأکید کرد که محدوده مقاومت 385 تا 395 دلار نشان می دهد که یک ریجشکن شدید روی کارت ها وجود دارد.

اتریوم

سرانجام، ریجکشن یک منطقه مقاومت اصلی چند ساله، منجر به تشدید فشار فروش بر روی اتریوم شد.

قبل از اینکه بیت کوین حتی شروع به عقب نشینی شدید کند، اتریوم قبلاً در سطح مقاومت اساسی با ریجکشن واضح روبرو بود. به نظر می رسد که ریجکشن بیت کوین با قیمت 11 هزار دلار به سادگی روند نزولی کوتاه مدت اتریوم را تقویت کرد.

 

اصلاح DeFi فشار بیشتری به اتریوم وارد می کند

در سه ماه گذشته شبکه اتریوم رونق یافته است، زیرا فعالیت کاربرانش سر به فلک می کشد. این فعالیت ها معیارهای مختلف زنجیره ای تقاضای قابل توجهی برای اتر را نشان می دهد.

رشد انفجاری بخش DeFi به تقاضای بیش از حد شبکه بلاکچین اتریوم منجر شد. تا جایی که شروع به مسدود شدن کرد و هزینه های معامله به بالاترین سطح رسید.

داده های سایت Cryptofees.net نشان می دهد که اتریوم در حال پردازش حدود 3.77 میلیون دلار هزینه روزانه برای استخراج کنندگان است. در مقایسه، بیت کوین در هفته های اخیر به طور متوسط حدود 369000 دلار هزینه روزانه تسویه کرده است.

بیشتر احساسات خوش بینانه در مورد اتریوم، حول رشد سریع فضای DeFi بود. از این رو، هنگامی که نشانه های DeFi خراب شد، احتمالاً فشار فروش بیشتری را به اتریوم وارد می کند.

به طور متوسط، توکن های DeFi طی هفته گذشته 40٪ افت را ثبت کردند. حتی غول های DeFi مانند Yearn.finance (YFI) طی ده روز گذشته 46٪ افت کردند.

 

تضعیف حرکت بازار

حتی قبل از افت قیمت بیت کوین، اتریوم به طور محسوسی از BTC عقب بود. در طی دو هفته گذشته، قیمت اتریوم راکد ماند. در حالی که BTC توانست از 10300 دلار به 11100 دلار افزایش یابد.

از اوج سالانه، قیمت بیت کوین حدود 16 درصد کاهش یافته است. در مقابل، اتر از با کاهش بیش از 30 درصدی، از 488.95 دلار به 342 دلار کاهش یافته است. اما با این وجود، در دراز مدت، تحلیلگران زنجیره ای همچنان در مورد روند اتر و شبکه اتریوم خوش بین هستند.

Ki-Young Ju، مدیر عامل پلتفرم داده های درون گپ CryptoQuant، گفت که تعداد کاربران فعال هفتگی اتریوم در حال افزایش است. این داده ها زمینه ساز افزایش مداوم تقاضا برای سیستم عامل های DeFi است و نشان می دهد که مبانی شبکه در حال تقویت هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.