آیا بیت کوین در ایران ممنوع است؟؟ – پاسخ: خیر!!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
آیا بیت کوین در ایران ممنوع است؟؟ – پاسخ: خیر!!

طبق اعلامیه ای که توسط یک نشریه خبری در کشور به اشتراک گذاشته شده است، شهروندان ایران دیگر نمی توانند با بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه استخراج شده در خارج از کشور تجارت کنند. بنابراین، آیا بیت کوین در ایران ممنوع است؟؟ پاسخ: خیر!!


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


آیا بیت کوین در ایران ممنوع است؟؟ – پاسخ: خیر!!

طبق اعلامیه ای که توسط یک نشریه خبری در کشور به اشتراک گذاشته شده است، شهروندان ایران دیگر نمی توانند با بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه استخراج شده در خارج از کشور تجارت کنند. بنابراین، آیا بیت کوین در ایران ممنوع است؟؟ پاسخ: خیر!!

فاطمه فنی زاده، یک وکیل و مشاور ایرانی، عضو کانون وکلای ژنو در سوئیس، در زمینه ارزهای رمزپایه و بلاکچین گفت که هدف این اقدام جلوگیری از فرار سرمایه از کشور است.

  • فنی زاده در توییتی نوشت:

“کریپتو همین الان در ایران رگوله شده است. این فقط به این معنی است که ایران می خواهد سکه های تولید شده در ایران را با شدت بیشتری صادر کند، استخراج را تشویق کند و در مقابل کم شدن ارزش ریال، از خروج سرمایه جلوگیری کند.”

درک من این است که کریپتو، به عنوان یک مسئله خروج سرمایه ممنوع شده است (همانطور که معاملات  در فارکس بسیار تنظیم شده است). مگر اینکه کریپتو در ایران استخراج شود و برای واردات استفاده شود، با توجه به تورم ریال در مقایسه با فارکس، بسیار گران تمام می شود.


بانک مرکزی ایران اعلام کرده است که معاملات ارزهای رمزپایه ای که در خارج از ایران استخراج شده اند ممنوع است – در ایران فقط می توان با سکه های استخراج شده محلی معامله کرد!

 

استخراج کریپتو در ایران

محیط کریپتو در ایران، مطلوب تر از هر کشور دیگری در جهان است. استخراج کنندگان بیت کوین در این کشور به برق یارانه ای دسترسی دارند که این امر باعث می شود استخراج از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد. این امر همچنین ایران را به مقصدی عالی برای استخراج کنندگان بلاکچین تبدیل می کند.

با این حال، به دلیل اصطکاک مداوم بین ماینر ها و مقامات، همه چیز عالی نبوده است. اخیراً، ماینر ها به دلیل قطع مداوم برق در کشور متهم شده اند، که این امر باعث دلسردی در مورد استخراج کریپتو شده است.


قطعی برق اخیر در استانهای ایران، مراکز پردازش بیت کوین مسئول شناخته شدند


دولت همچنین اخیراً علاقه خود را برای کنترل فعالیت های استخراج بیت کوین اعلام کرد. این امر مستلزم آن است که ماینرها مجوز رسمی کسب کرده و از بیت کوین استخراج شده در پرداخت برای واردات استفاده کنند. استفاده از ارز های رمزپایه، یکی از بهترین و آسان ترین راه ها برای دور زدن تحریم های اعمال شده از سوی ایالات متحده است.

 

تغییر چشم انداز نظارتی

فضای نظارتی کریپتو در ایران به سرعت در حال تغییر است. ریال این کشور در پی تحریم های اقتصادی اعمال شده توسط ایالات متحده، در حال کاهش است و بانک مرکزی کشور را وادار به جستجوی راه هایی برای محافظت از پول و اقتصاد خود می کند.

البته به هیچ عنوان نباید فعالیت های بانک مرکزی را شکست خورده پنداشت. چرا که در طی روز های اخیر، سقوط قیمت دلار و افزایش ارزش ریال بسیار مشهود بوده است. در زمان نوشتن این مقاله، دلار در کانال 20 هزار تومان معامله می شود.

ایران پیشتر استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را برای پرداخت ممنوع کرده بود. با این حال، این فقط به خرده فروشان محدود شده است. با این شرط که بیت کوین، باید از استخراج کنندگان مجاز در داخل ایران خریداری شود. موسسات در کشور هنوز می توانند از بیت کوین برای پرداخت استفاده کنند.

منع استفاده از بیت کوین استخراج شده از خارج، باعث می شود که ایران در حال طبقه بندی استخراج بیت کوین در همان دسته کالاها باشد. بانک مرکزی ایران می خواهد صادرات بیت کوین را به حداکثر برساند و واردات را به حداقل برساند. در اصل هدف این است به آن کمک کند تا به سمت تراز تجاری مثبت حرکت کند.

تا به اینجای کار، کشور های جهان چهار جبهه در مقابل ارزهای رمزپایه داشته اند:

  • 1- یا کاملا آزاد است. (اکثر کشور های جهان)
  • 2- یا کاملا ممنوع است. (ترکیه، هند، انگلستان و…)
  • 3- ممنوع است اما ارز دیجیتال بانک مرکزی تولید خواهد شد. (چین، لبنان، اتحادیه اروپا و…)
  • 4- هنوز تصمیم درستی گرفته نشده جنگ و جدل برقرار است. (آمریکا، روسیه و…)

کشور ما، اولین کشوری است که تلاش دارد تا ارزهای رمزپایه را به طرز صحیحی رگوله کند و برای شکست دادن تحریم ها، سود بردن ماینر ها و تریدر ها، ورود ارز به کشور و… از آنها بیشترین بهره را به نفع اقتصاد کشور ببرد.


مطالب مرتبط

بیت کوین در ترکیه ممنوع شد

انگلستان استفاده از کریپتوکارنسی و بیت کوین را ممنوع کرد !!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.